KONTAKT

Tel: +48 516 109 160
coaching@pjankiewicz.com


Czym jest coaching w biznesie ?

W ciągu ostatnich kilkunastu lat coaching osiągnął status jednej z najskuteczniejszych form rozwoju – szczególnie popularnej w organizacjach, które stawiają na uwalnianie potencjału kluczowych pracowników, co prowadzi do osiągania ambitnych rezultatów biznesowych i budowania trwałych zmian w kulturze organizacyjnej.

Zgodnie z definicją International Coach Federation (www.icf.org)coaching to kreatywny proces współpracy z klientem, który inspiruje do pełniejszego wykorzystania potencjału osobistego i zawodowego, co jest szczególnie istotne w dzisiejszej złożonej i szybko zmieniającej się rzeczywistości.

Coach postrzega Klienta jako eksperta w swojej unikalnej sytuacji życiowej i zawodowej i wierzy, że Klient jest kreatywny, pomysłowy i nie wymaga żadnej „naprawy”.

Bazując na tej podstawie, odpowiedzialnością coacha jest:
– odkrycie i doprecyzowanie tego, co Klient chce osiągnąć
– wspieranie Klienta w procesie odkrywania własnych możliwości
– wspólnie z Klientem – wypracowywanie rozwiązań i strategii działania
– angażowanie Klienta do autorefleksji i odpowiedzialności za deklarowane działania.

Proces ten skutecznie pomaga Klientowi zmienić podejście do kwestii osobistych oraz zawodowych, a tym samym wejść na nowy poziom umiejętności przywódczych i budować nową jakość.

„Odblokowanie potencjału osoby w celu maksymalizacji jej dokonań i działań.
Jest raczej pomaganiem w uczeniu niż nauczaniem”
Sir John Whitmore

Coaching jest odpowiedzią na konieczność rozwoju wynikającą między innymi z:

 • Szybkich zmian zachodzących obecnie w otoczeniu biznesowym
 • Faktu, iż „tradycyjny” model zarządzania dziś już nie wystarcza do osiągania oczekiwanych wyników biznesowych
 • Postępującego niedoboru utalentowanych pracowników w niektórych sektorach, co powoduje, że firmy muszą podjąć temat inwestowania w rozwój jednostki
 • Rosnącej rozbieżności między tym, z czego szkolono menedżerów a czego obecnie się od nich wymaga – wynikającej z realizacji celów biznesowych na coraz bardziej konkurencyjnych rynkach
 • Presji związanej z oczekiwaniem, aby osiągać rezultaty na poziomach wyższych niż kiedykolwiek wcześniej z jednoczesnym poczuciem braku bezpieczeństwa i stałości
 • Potrzeby zbudowania angażującego i opartego na współpracy środowiska – pracy jako warunku osiągania celów strategicznych i utrzymania wysokiego poziomu satysfakcji klientów
 • Doświadczeń menedżerów, którzy już odnoszą korzyści dzięki coachingowi
 • Potrzeby posiadania kontroli nad własnym życiem – coaching daje dokładnie takie poczucie

Coaching pomaga jednostkom i firmom skupiać się na realizacji najistotniejszych celów – osobistych i zawodowych.

OPINIE KLIENTÓW:

 • HR Business Partner, międzynarodowy koncern farmaceutyczny
       Nasze spotkania stanowią dla mnie wielkie wsparcie. Są dla mnie źródłem pozytywnej energii i dzięki nim odkryłam chęć zmiany wielu aspektów mojego życia zawodowego. Teraz skupiam się na rozwiązaniach i szukam nowych opcji, których wcześniej nie widziałam. Dziękuję!
  HR Business Partner, międzynarodowy koncern farmaceutyczny
 • HR Dyrektor, branża energetyczna
       Piotr Jankiewicz jest zaangażowany w przygotowanie i realizację procesu rozwojowego dla naszych Talentów ? grupy 17 Ekspertów. Od pierwszego dnia naszej współpracy, Piotr działa z pełnym profesjonalizmem. W wyniku tego zdobyliśmy zaangażowanie Ekspertów i Ich Przełożonych oraz wymierny postęp ? rozwój zawodowy, większą pewność siebie oraz efektywność. Rekomenduję Piotra jako profesjonalistę, który dokłada wszelkich starań o jak najwyższy zwrot z inwestycji.
  HR Dyrektor, branża energetyczna
 • Learning and Development Head (Global), branża finansowa
       Piotr pracuje z nami od 15 miesięcy. Wspólnie przygotowaliśmy zawartość merytoryczną programu dla naszych menedżerów. Z udziałem Piotra zrealizowaliśmy również warsztaty Piotr jest zorientowany na rezultat, co zmusiło naszą organizację do wypracowania konkretnych mierników. Piotr konsekwentnie o tym przypomina, za co osobiście go cenię I szanuję. Mam świadomość, że jest to rzadkość wśród konsultantów. Jest to jeden z powodów, dla których współpraca z Piotrem jest szczególnie wartościowa.
  Learning and Development Head (Global), branża finansowa
 • Event Planner, własna działalność, Warszawa
       Gdyby ktoś mnie zapytał jeszcze sześć miesięcy temu ilu nowych klientów zdobędę, bałabym się podać taką liczbę. Stało się to jednak rzeczywistością. Kilkukrotnie zwiększyłam moje dochody, zrezygnowałam ze ?złych? klientów, którzy pochłaniali wiele mojego czasu i w zasadzie niczego nie zamawiali i skoncentrowałam się tylko na Klientach Premium. Nawet nie wiedziałam, że tak wielu ich jest!
  Event Planner, własna działalność, Warszawa
 • Trener komunikacji w biznesie, Warszawa
       Piotr jest wielce godnym zaufania człowiekiem, co stanowiło dla mnie jest najważniejszy wyznacznik podczas wyboru coach?a. Z Piotrem pracowaliśmy nad poprawieniem niektórych zagadnień z mojego życia zawodowego i fakt, że udało się osiągnąć zamierzone efekty w krótkim czasie świadczy o tym, że sesje z są niezwykle wartościowe i efektywne. Dlatego też z czystym sumieniem polecam jego osobę oraz umiejętności. Trudności lepiej pokonywać razem.
  Trener komunikacji w biznesie, Warszawa
 • Finance&Office Coordinator, firma szkoleniowa, Warszawa
       Zaangażowanie Piotra i jego profesjonalne podejście pomogły mi znaleźć rozwiązanie problemów, które były dla mnie wcześniej dużym wyzwaniem. Dzięki procesowi coachingu, odkryłam moje mocne strony i jestem bardziej świadoma możliwości. Dlatego też czuję, że zdobyłam pewność siebie, która bardzo ułatwia mi stawianie czoła codziennym wyzwaniom. Polecam Piotra jako profesjonalnego coacha!
  Finance&Office Coordinator, firma szkoleniowa, Warszawa
 • Właściciel gabinetu stomatologicznego, Warszawa
       Dzięki współpracy z Piotrem uświadomiłem sobie, w jakim punkcie rozwoju naszego gabinetu jestem, wypracowałem i konsekwentnie realizuję ?moją? strategię sukcesu, wiem, jakie są moje priorytety i nie zajmuję się już rzeczami, które pochłaniały mnóstwo czasu a nie przekładały się na rozwój biznesu. Na efekty nie musiałem długo czekać ? w ciągu 10 miesięcy zwiększyliśmy o ponad 30% liczbę naszych pacje
  Właściciel gabinetu stomatologicznego, Warszawa

ZOSTAW WIADOMOŚĆ