KONTAKT

Tel: +48 516 109 160
coaching@pjankiewicz.com


„Jeśli bardziej dba się o ludzi, oni lepiej dbają o klientów,
a wtedy w długim terminie akcjonariusze na tym zyskują”

Sir Richard Branson

W dzisiejszych niezwykle wymagających czasach długofalowy sukces osiągają te firmy, które są w stanie uwolnić potencjał swoich kluczowych ludzi. Kadra zarządzająca tych firm świadomie budują kulturę, która w pełni angażuje pracowników w codzienne działania. „Tradycyjnie” pojmowane programy motywacyjne, potocznie określane jako „metoda kija i marchewki” w różnych odsłonach – dawno przestały wystarczać. Wymierzanie kar sprawia, że ludzie zaczynają się ograniczać wyłącznie do tych działań, z którymi w przeszłości dobrze sobie poradzili. To zaś powoduje, że przestają się rozwijać.

Pracownicy organizacji o kulturze coachingowej:

 • przejmują odpowiedzialność za własne działania
 • ponoszą ryzyko i prezentują swoje własne twórcze pomysły
 • traktują błędy i potknięcia jako cenne doświadczenia edukacyjne
 • zabierają głos, kwestionują status quo, wyrażają własne opinie – nawet jeśli są one odmienne
 • dzielą się konstruktywną i motywującą informacją zwrotną
 • czują się docenieni i mają poczucie, że ich wkład się liczy  
 • tworzą zgrane i skutecznie działające zespoły
 • mają wysoki poziom motywacji i efektywności, co przekłada się na lepsze rezultaty biznesowe
 • rzadziej poszukują nowych możliwości zawodowych poza organizacją

Jak tworzyć kulturę coachingową?

Kultura jest zbiorem zachowań ludzi w organizacji – zachowań, za którymi stoją indywidualne przekonania, motywacje, wartości, etyka, cele i aspiracje. Dokonywanie zmian w obszarze tych czynników jest świadomym i długofalowym procesem konsekwentnie wdrażanym na wszystkich poziomach organizacji od samej góry.

Carol Wilson – Dyrektor Zarządzająca Performance Coach Training wprowadziła Plan Dziesięciu Kroków – struktury, która wspiera organizacje rozwijające kulturę coachingową:

Dziesięć kroków do stworzenia kultury coachingowej:

 1. Wizja i poczucie sensu
 2. Kontrola kondycji organizacji
 3. Rozpoznanie interesariuszy
 4. Zabieganie o poparcie
 5. Wyznaczenie punktu wyjścia
 6. Co mierzyć?
 7. Inicjatywy pilotażowe
 8. Ewaluacja i dalsze planowanie
 9. Następna faza projektu
 10. Podtrzymanie impetu

Menedżerowie skutecznie rozwijający kulturę coachingową prezentują postawę i opanowali umiejętności, które sprawiają, że członkowie ich zespołów skupiają się na poszukiwaniu coraz lepszych rozwiązań, optymalizacji procesów, podnoszeniu poziomu efektywności i osiągania coraz lepszych rezultatów biznesowych. W efekcie przełożeni Ci tworzą środowisko pracy, które przyciąga najlepszych ludzi – oparte na szacunku, odpowiedzialności i nieograniczonym poczuciu możliwości.

„Branson nigdy i w żadnych okolicznościach niczego swoim pracownikom nie nakazywał. Uważał, że decyzje powinni podejmować ludzie odpowiedzialni za dany odcinek, ponieważ oni najlepiej go znają. Im bardziej rygorystycznie menedżerowie kontrolują swoich pracowników, im uważniej patrzą im na ręce, tym mniej ich podwładni angażują się w realizację powierzonych im obowiązków. Po co się wysilać, skoro potem ktoś i tak poprawi po nas błędy i wszystko pozmienia.”

–  Carol Wilson o doświadczeniu we współpracy z Richardem Bransonem, prezesem firmy Virgin

OPINIE KLIENTÓW:

 • HR Business Partner, międzynarodowy koncern farmaceutyczny
       Nasze spotkania stanowią dla mnie wielkie wsparcie. Są dla mnie źródłem pozytywnej energii i dzięki nim odkryłam chęć zmiany wielu aspektów mojego życia zawodowego. Teraz skupiam się na rozwiązaniach i szukam nowych opcji, których wcześniej nie widziałam. Dziękuję!
  HR Business Partner, międzynarodowy koncern farmaceutyczny
 • HR Dyrektor, branża energetyczna
       Piotr Jankiewicz jest zaangażowany w przygotowanie i realizację procesu rozwojowego dla naszych Talentów ? grupy 17 Ekspertów. Od pierwszego dnia naszej współpracy, Piotr działa z pełnym profesjonalizmem. W wyniku tego zdobyliśmy zaangażowanie Ekspertów i Ich Przełożonych oraz wymierny postęp ? rozwój zawodowy, większą pewność siebie oraz efektywność. Rekomenduję Piotra jako profesjonalistę, który dokłada wszelkich starań o jak najwyższy zwrot z inwestycji.
  HR Dyrektor, branża energetyczna
 • Learning and Development Head (Global), branża finansowa
       Piotr pracuje z nami od 15 miesięcy. Wspólnie przygotowaliśmy zawartość merytoryczną programu dla naszych menedżerów. Z udziałem Piotra zrealizowaliśmy również warsztaty Piotr jest zorientowany na rezultat, co zmusiło naszą organizację do wypracowania konkretnych mierników. Piotr konsekwentnie o tym przypomina, za co osobiście go cenię I szanuję. Mam świadomość, że jest to rzadkość wśród konsultantów. Jest to jeden z powodów, dla których współpraca z Piotrem jest szczególnie wartościowa.
  Learning and Development Head (Global), branża finansowa
 • Event Planner, własna działalność, Warszawa
       Gdyby ktoś mnie zapytał jeszcze sześć miesięcy temu ilu nowych klientów zdobędę, bałabym się podać taką liczbę. Stało się to jednak rzeczywistością. Kilkukrotnie zwiększyłam moje dochody, zrezygnowałam ze ?złych? klientów, którzy pochłaniali wiele mojego czasu i w zasadzie niczego nie zamawiali i skoncentrowałam się tylko na Klientach Premium. Nawet nie wiedziałam, że tak wielu ich jest!
  Event Planner, własna działalność, Warszawa
 • Trener komunikacji w biznesie, Warszawa
       Piotr jest wielce godnym zaufania człowiekiem, co stanowiło dla mnie jest najważniejszy wyznacznik podczas wyboru coach?a. Z Piotrem pracowaliśmy nad poprawieniem niektórych zagadnień z mojego życia zawodowego i fakt, że udało się osiągnąć zamierzone efekty w krótkim czasie świadczy o tym, że sesje z są niezwykle wartościowe i efektywne. Dlatego też z czystym sumieniem polecam jego osobę oraz umiejętności. Trudności lepiej pokonywać razem.
  Trener komunikacji w biznesie, Warszawa
 • Finance&Office Coordinator, firma szkoleniowa, Warszawa
       Zaangażowanie Piotra i jego profesjonalne podejście pomogły mi znaleźć rozwiązanie problemów, które były dla mnie wcześniej dużym wyzwaniem. Dzięki procesowi coachingu, odkryłam moje mocne strony i jestem bardziej świadoma możliwości. Dlatego też czuję, że zdobyłam pewność siebie, która bardzo ułatwia mi stawianie czoła codziennym wyzwaniom. Polecam Piotra jako profesjonalnego coacha!
  Finance&Office Coordinator, firma szkoleniowa, Warszawa
 • Właściciel gabinetu stomatologicznego, Warszawa
       Dzięki współpracy z Piotrem uświadomiłem sobie, w jakim punkcie rozwoju naszego gabinetu jestem, wypracowałem i konsekwentnie realizuję ?moją? strategię sukcesu, wiem, jakie są moje priorytety i nie zajmuję się już rzeczami, które pochłaniały mnóstwo czasu a nie przekładały się na rozwój biznesu. Na efekty nie musiałem długo czekać ? w ciągu 10 miesięcy zwiększyliśmy o ponad 30% liczbę naszych pacje
  Właściciel gabinetu stomatologicznego, Warszawa

ZOSTAW WIADOMOŚĆ