KONTAKT

Tel: +48 516 109 160
coaching@pjankiewicz.com


Czego coaching wymaga od Klienta?

Skuteczny coaching stawia przed Klientem określone wymagania:

Klient:
– koncentruje się na sobie, udziela odpowiedzi na wymagające pytania i dokonuje odkryć, które mogą przekładać się na jego sukces bądź go sabotować
– obserwuje siebie i innych
– wsłuchuje się w swoją intuicję, założenia, osądy, przekonania
– wykorzystuje swoje silne strony i pokonuje ograniczenia
– podejmuje wyzwania i działania, wychodzi poza własną strefę komfortu
– ma odwagę sięgać po więcej niż dotychczas

We wszystkich moich działaniach postępuję zgodnie z Kodeksem Etyki International Coach Federation i Kodeksem postępowania The Coaching Academy.

Coaching indywidualny

Skuteczny coaching jest procesem o określonej strukturze:

 • Sesja wstępna

Proces coachingowy rozpoczyna się od sesji wstępnej (w formie spotkania lub rozmowy telefonicznej), której celem jest określenie obecnych możliwości i wyzwań Klienta, kierunku i priorytetów Klienta na proces coachingowy. Sesja wstępna jest również okazją dla Klienta i coacha do poznania się i podjęcia decyzji dotyczącej dalszej współpracy.

 • Spotkanie trójstronne

Podczas następującego po sesji wstępnej spotkania trójstronnego (Klient, Sponsor, Coach) doprecyzowujemy  i kalibrujemy cele na proces coachingowy, mierniki, określamy mierniki, czas trwania procesu, długość i częstotliwość sesji coachingowych.

 • Sesje coachingowe

Pełen proces coachingowy obejmuje zazwyczaj 8 – 10 sesji – spotkań, rozmów telefonicznych lub Skype. Między sesjami coachingowymi Klient podejmuje określone działania, które przekładają się na realizację istotnych dla Niego celów. Standardowy czas trwania sesji coachingowej to 60 minut. Sesja pierwsza jest nieco dłuższa (około 90 minut).

 • Raportowanie przebiegu

Raportowanie przebiegu procesu coachingowego jest odpowiedzialnością Klienta. Klient przygotowuje podsumowania po 4 lub 5 oraz po ostatniej sesji. Raporty są udostępnianie Sponsorowi lub/ i innym osobom (np. Dział HR) po uzyskaniu pisemnej zgody Klienta.

 • Zakończenie i podsumowanie procesu.

Rekomendowany czas trwania pełnego procesu coachingowego to 3-6 miesięcy (zależnie od celu i możliwości Klienta).

 

Coaching zespołowy

Etapy procesu coachingu zespołowego:

 • Diagnoza

Punktem wyjścia do pracy jest diagnoza zespołu: zidentyfikowanie mocnych stron i obszarów, wymagających zmiany i blokujących zespół w osiąganiu lepszych wyników. Diagnoza jest prowadzona równolegle w oparciu o różne narzędzia tak, by zebrać pełen obraz sytuacji:  

 – Analiza oparta na teorii 5 dysfunkcji pracy zespołowej Patricka Lencioniego lub/ oraz innych narzędziach i podejściach (np. Ocena 360 stopni)
– Wywiady indywidualne z każdym członkiem zespołu
– Obserwacje, np. podczas roboczych spotkań zespołu

 • Sesje coachingowe

Stanowią pracę z zespołem nad wdrożeniem zmian w obszarach uznanych za krytyczne. Zwykle praca obejmuje 5 – 6 sesji zespołowych. Sesje coachingowe odbywają się w odstępie 2 – 3 miesięcy. Równolegle z pracą z zespołem prowadzone są sesje wspierające lidera w rozwoju kompetencji niezbędnych do wprowadzenia zmiany w jego działaniu i funkcjonowaniu podległego mu zespołu.

 • Zakończenie i podsumowanie procesu

Proces kończy się diagnozą stanu po zamknięciu procesu, pokazująca konkretne zmiany, jakie zespół wdrożył w swoim funkcjonowaniu, wnioski i rekomendacje.
 

Czas trwania pełnego projektu coachingu zespołowego to około 12 miesięcy.

OPINIE KLIENTÓW:

 • HR Business Partner, międzynarodowy koncern farmaceutyczny
       Nasze spotkania stanowią dla mnie wielkie wsparcie. Są dla mnie źródłem pozytywnej energii i dzięki nim odkryłam chęć zmiany wielu aspektów mojego życia zawodowego. Teraz skupiam się na rozwiązaniach i szukam nowych opcji, których wcześniej nie widziałam. Dziękuję!
  HR Business Partner, międzynarodowy koncern farmaceutyczny
 • HR Dyrektor, branża energetyczna
       Piotr Jankiewicz jest zaangażowany w przygotowanie i realizację procesu rozwojowego dla naszych Talentów ? grupy 17 Ekspertów. Od pierwszego dnia naszej współpracy, Piotr działa z pełnym profesjonalizmem. W wyniku tego zdobyliśmy zaangażowanie Ekspertów i Ich Przełożonych oraz wymierny postęp ? rozwój zawodowy, większą pewność siebie oraz efektywność. Rekomenduję Piotra jako profesjonalistę, który dokłada wszelkich starań o jak najwyższy zwrot z inwestycji.
  HR Dyrektor, branża energetyczna
 • Learning and Development Head (Global), branża finansowa
       Piotr pracuje z nami od 15 miesięcy. Wspólnie przygotowaliśmy zawartość merytoryczną programu dla naszych menedżerów. Z udziałem Piotra zrealizowaliśmy również warsztaty Piotr jest zorientowany na rezultat, co zmusiło naszą organizację do wypracowania konkretnych mierników. Piotr konsekwentnie o tym przypomina, za co osobiście go cenię I szanuję. Mam świadomość, że jest to rzadkość wśród konsultantów. Jest to jeden z powodów, dla których współpraca z Piotrem jest szczególnie wartościowa.
  Learning and Development Head (Global), branża finansowa
 • Event Planner, własna działalność, Warszawa
       Gdyby ktoś mnie zapytał jeszcze sześć miesięcy temu ilu nowych klientów zdobędę, bałabym się podać taką liczbę. Stało się to jednak rzeczywistością. Kilkukrotnie zwiększyłam moje dochody, zrezygnowałam ze ?złych? klientów, którzy pochłaniali wiele mojego czasu i w zasadzie niczego nie zamawiali i skoncentrowałam się tylko na Klientach Premium. Nawet nie wiedziałam, że tak wielu ich jest!
  Event Planner, własna działalność, Warszawa
 • Trener komunikacji w biznesie, Warszawa
       Piotr jest wielce godnym zaufania człowiekiem, co stanowiło dla mnie jest najważniejszy wyznacznik podczas wyboru coach?a. Z Piotrem pracowaliśmy nad poprawieniem niektórych zagadnień z mojego życia zawodowego i fakt, że udało się osiągnąć zamierzone efekty w krótkim czasie świadczy o tym, że sesje z są niezwykle wartościowe i efektywne. Dlatego też z czystym sumieniem polecam jego osobę oraz umiejętności. Trudności lepiej pokonywać razem.
  Trener komunikacji w biznesie, Warszawa
 • Finance&Office Coordinator, firma szkoleniowa, Warszawa
       Zaangażowanie Piotra i jego profesjonalne podejście pomogły mi znaleźć rozwiązanie problemów, które były dla mnie wcześniej dużym wyzwaniem. Dzięki procesowi coachingu, odkryłam moje mocne strony i jestem bardziej świadoma możliwości. Dlatego też czuję, że zdobyłam pewność siebie, która bardzo ułatwia mi stawianie czoła codziennym wyzwaniom. Polecam Piotra jako profesjonalnego coacha!
  Finance&Office Coordinator, firma szkoleniowa, Warszawa
 • Właściciel gabinetu stomatologicznego, Warszawa
       Dzięki współpracy z Piotrem uświadomiłem sobie, w jakim punkcie rozwoju naszego gabinetu jestem, wypracowałem i konsekwentnie realizuję ?moją? strategię sukcesu, wiem, jakie są moje priorytety i nie zajmuję się już rzeczami, które pochłaniały mnóstwo czasu a nie przekładały się na rozwój biznesu. Na efekty nie musiałem długo czekać ? w ciągu 10 miesięcy zwiększyliśmy o ponad 30% liczbę naszych pacje
  Właściciel gabinetu stomatologicznego, Warszawa

ZOSTAW WIADOMOŚĆ